دومین جلسه هم اندیشی استاندار کرمان با احزاب و تشکلهای سیاسی اصولگرای استان با حضور اعضای شورای هماهنگی اصولگرایان استان و جمعی از فعالین و تشکلهای دانشجویی اصولگرایی استان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار گردید،استاندار کرمان در این جلسه گفت: استان کرمان را با 3% بودجه دولتی، اداره کرده ایم و بقیه به صورت استقراض دو ساله است. به دنبال گرفتن اختیارات هستیم؛ به این دلیل که بتوانیم سبک جدید را ارائه دهیم. از طرفی کار سختی است که معین‌های اقتصادی را متقاعد کنیم تا در شهرستان‌های محروم استان کار کنند.
علیرضا رزم حسینی تأکید کرد: همانگونه که معین اقتصادی داریم، باید معین فرهنگی هم ایجاد کنیم؛ یعنی مؤسسات غیردولتی که متولی فرهنگی باشند. همچنین لازم است، معین‌های اقتصادی و فرهنگی را با هم ارتباط دهیم.
 مدیر کل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری نیز در این جلسه گفت: یکی از شعارهای اساسی جمهوری اسلامی ایران و مبنای شکل‌گیری انقلاب بر دموکراسی و مردم سالاری و مشارکت مردم و نهادهای مردمی در شکل گیری انقلاب و ادامه حیات انقلاب و مدیریت نظام و کشور بوده و بحمدالله تنها کشوری که جریان دموکراسی و حکومت مردم بر مردم را ثابت کرده جمهوری اسلامی ایران بوده است.
حمید ملانوری ادامه داد: احزاب برای خروج از تک‌صدایی در کشورها شکل می‌گیرند و مجموعه فعالان و نخبگان در هر نظامی دور هم می‌آیند تا به تصمیم‌گیری‌های جامعه کمک کنند و در امور اجرایی کشور حضور فعال داشته باشند. 
وی، افزود: در احزاب شاهد حضور سلیقه‌ها و تجربیات مختلف و متفاوت هستیم. بنابراین تجارب و تخصص‌های مختلف در احزاب جمع می‌شوند و خوب است که از احزاب سیاسی جهت تصمیم‌گیری‌های سیاسی و مدیریت کشور استفاده شود.
ملانوری تأکید کرد: بنا به دستور استاندار محترم جهت استفاده از ظرفیت‌های مختلف احزاب و تشکل‌های سیاسی استان نشست‌هایی در اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری داشتیم و مطابق نظر ایشان نشست‌های مستمر با احزاب و تشکل‌ها در دستور کار قرار گرفت تا بتوانیم به رشد سریع‌تر استان نائل شویم.