در جلسه کمیسیون دانشجویی استان که با حضور اعضای کمیسیون به میزبانی اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری در تاریخ 96/9/5 برگزار شد، درخصوص هرچه بهتر برگزار شدن روز دانشجو در سطح دانشگاه‌های استان کرمان، هم اندیشی و تبادل نظر صورت گرفت.
حمید ملانموری با اشاره به در پیش بودن 16 آذر و روز دانشجو، گفت: این مناسبت، مناسبت بزرگی است که اگر چه حساسیت‌های زیادی پیرامون این روز وجود دارد؛ اما همواره فعالیت‌های دانشجویی و دانشگاه‌ها در این روز نمود خوبی پیدا می‌کند.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری با بیان اینکه جلسات کمیسیون دانشجویی باید بیش از پیش برگزار شود، افزود: برنامه‌ها باید به گونه‌ای باشد تا شاهد باشیم که فعالیت‌های دانشجویی مخصوصاً در حوزه فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی، با نشاط و سلامت بهتری برنامه‌ریزی و انجام شود.
وی ادامه داد: استان کرمان هم به لحاظ تعداد دانشجو و دانشگاه و هم به لحاظ کیفیت مباحث علمی و آموزشی یک استان دانشگاهی است و به همین دلیل باید تعامل بهتری در این زمینه صورت بگیرد.
ملانوری گفت: مخاطب ما قشر جوان مطالبه‌گر و جستجوگری است که امروز به دلیل فضایی که در کشور وجود دارد، سؤالات و ابهامات زیادی در حوزه‌های مختلف برایش به وجود می‌آید و خوب است که با فعال‌تر شدن این کمیسیون بتوانیم از دیدگاه‌های مختلف برای کیفی‌تر شدن این فضا بهره ببریم.
وی تأکید کرد: مدیران دستگاه‌ها و در رأس همه آن‌ها مدیران دانشگاه‌ها باید تلاش کنند تا این مناسبت تبدیل به فضایی با نشاط برای همدلی، وفاق و همراهی شود و مطالبات یا انتقادات خودش را در این روز نشان ندهد.