حجت الاسلام و المسلمین علی مقبلی، در دیدار با مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری در تاریخ 96/8/17 با اشاره به تأسیس مجمع روحانیون مبارز از ابتدای انقلاب، گفت:  مجمع روحانیون مبارز با نظر و مشورت حضرت امام خمینی(ره) پایه‌گذاری و با هدف گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) بر اساس افکار و اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شد.
نماینده دبیر مجمع روحانیون مبارز در استان کرمان با تأکید بر نقش تشکل خود در دوران دفاع مقدس، افزود: اعضای مجمع روحانیون مبارز در دوران دفاع مقدس به عنوان رزمنده، جانباز، ایثارگر نقش ایفا کرده و یا از خانواده معظم شهدا هستند.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند، من مجمع روحانیون مبارز را همانند حضرت امام خمینی(ره) تأیید می‌نمایم.
مقبلی با اشاره به اقدامات خوب استاندار در عرصه اقتصادی، گفت: مدیریت استان می‌تواند از توان فرهنگی موجود در مجمع روحانیون مبارز استان کرمان نیز، بیش از پیش بهره ببرد.
وی ادامه داد: به فرموده امام(ره)، "حفظ نظام از اوجب واجبات است"؛ بنابراین مهمترین معروف امروز، تقویت نظام اسلامی است.
نماینده دبیر مجمع روحانیون مبارز در استان کرمان، تصریح کرد: نیروهای سیاسی در دنیا و آخرت مردم تأثیر گذارند و می‌توانند دنیا و آخرت مردم را درست کنند و یا آن را خراب کنند.
مقبلی گفت: مشی اعتدال به رسمیت شناختن جناح رقیب است؛ یعنی اقلیت و اکثریت سیاسی یکدیگر را به رسمیت بشناسند.
همچنین وی در پایان با تأکید بر حمایت دولت از تحزب، گفت: دولت با حمایت خود از احزاب، می‌تواند تحزب را در کشور نهادینه ساخته و به حیات آن‌ها تداوم بخشد.