طی سفر سه روزه حمید ملانوری، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری به شهرستان فاریاب و دیدار با مسئولین شهرستان، جذب اولین خیر امنیت در جنوب استان کرمان، صورت گرفت. در پی این اقدام، برای احداث یک واحد انتظامی که تفاهم نامه آن نیز امضا شد، خیرین دیگری نیز اعلام آمادگی نمودند که بزودی تفاهم نامه های بعدی نیز به امضاء خواهد رسید.
در ادامه این سفر، همچنین به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهرستان، دیدار با امام جمعه، بازدید از کلیه نقاط مرزی شهرستان فاریاب با استان هرمزگان، بازدید از روستاهای مرزی شهرستان فاریاب با شهرستان ارزوئیه، شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان و تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت‌های سیاسی شهرستان برای توسعه منطقه و برگزاری جلسه شورای تأمین شهرستان با حضور نماینده مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی، انجام شد.
از نتایج این جلسات و دیدارها، می توان به حل و فصل مشکلات مرزی، صنایع و معادن شهرستان فاریاب، برنامه ریزی برای رفع تصرف اراضی و نصب تابلوهای محدوده استان در نقاط صفر مرزی؛ برنامه ریزی برای نظارت بر واحدهای صنعتی، تولیدی و کشاورزی؛ برنامه ریزی برای توسعه فعالیت معادن موجود و توسعه واحدهای خرد و کوچک کارگاهی عمدتاً صنایع دستی در روستاهای شهرستان فاریاب با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، اشاره کرد.